73 143 41 55, 22 390 63 85

Kasztanowa 44, 05-816 Michałowice-Wieś

 

 

Rower elektryczny — najważniejsze informacje

Rower elektryczny to pojazd, który przystosowany jest dla każdego. Mogą poruszać się nim zarówno dzieci, jak i dorośli. Bez wątpienia podstawową jego zaletą jest fakt, że rowerem elektrycznym mogą jeździć osoby starsze oraz ci, którym zdrowie nie pozwala na poruszanie się za pomocą tradycyjnego jednośladu.

 Popularność rowera elektrycznego w Polsce

 Przemierzając ulice polskich miast nie da się nie zauważyć wzrostu popularności rowera elektrycznego. Możemy spotkać go praktycznie codziennie zarówno w dużych aglomeracjach, jak i mniejszych miasteczkach. W wielu miejscowościach stworzono również uliczne wypożyczalnie, które umożliwiają skorzystanie z pojazdu w kilka minut bez zbędnych formalności. Jest to idealna alternatywa dla samochodu, który nie tylko zanieczyszcza środowisko, ale również wiąże się z wysokimi kosztami za paliwo. Idealnie sprawdza się również w miastach, w których często możemy napotkać korki. Rower elektryczny jest chętnie użytkowany przez osoby dojeżdżające do pracy i szkół, a także w formie rekreacyjnej.

 

Jak działa rower elektryczny?

 

Rower elektryczny posiada wbudowany silnik, którego zadaniem jest wspomaganie jazdy. Silnik zamontowany jest na jednym kole (tylnym lub przednim). Możemy spotkać się tu również z baterią, bez której jazda elektryczna byłaby niemożliwa. Tego typu rozwiązania dają możliwość przejechania jednorazowo nawet 75 km. Warto również wspomnieć, że w nowoczesnych rowerach montowane są coraz bardziej rozwinięte rozwiązania. Dzięki temu jazda jest coraz bardziej wygodna, a koszt niewielki. Silniki wbudowane w rowerach elektrycznych, podczas 100 km podróży wiążą się z wykorzystaniem prądu za jedyną złotówkę!

 

Rower elektryczny czy skuter?

 

Istnieje wiele przesłanek do tego, aby z czystym sumieniem stwierdzić, że rower elektryczny jest lepszym pojazdem niż skuter. Najważniejszą różnicą jest to, że możemy poruszać się nim po ścieżkach rowerowych, w przeciwieństwie do skuterów, którymi jeździmy tylko po ulicach. Warto również wspomnieć, że wjazd do wyznaczonych stref typu Stare Miasto czy kontrapas jest umożliwiony wyłącznie dla rowerów elektrycznych. W przypadku skutera moglibyśmy narazić się na spotkanie ze Strażą Miejską.

 

Pozostałe zalety roweru elektrycznego:

 

— Rower elektryczny nie zanieczyszcza środowiska;

— Nie musimy go ubezpieczać;

— Możemy poruszać się nim nawet, gdy akumulator całkowicie się rozładuje;

— Posiada niewielkie rozmiary, więc możemy przechowywać go w mieszkaniu;

— Możemy przewieźć go autem lub komunikacją miejską;

— Jest przystosowany dla osób starszych, posiadających problemy zdrowotne;

— Stosowany jest w celach rehabilitacyjnych.