73 143 41 55, 22 390 63 85

Kasztanowa 44, 05-816 Michałowice-Wieś

 

 

Deskorolka elektryczna — dla kogo?

Deskorolka elektryczna podbiła serca mieszkańców miast w bardzo szybkim tempie. Na polskich ulicach pojawiła się w zasadzie niespodziewanie, ale równie szybko zyskała swoich miłośników, którzy chętnie poruszają się nią na co dzień. Skąd wziął się ten pojazd, jak działa i jaka jest jego cena?

 

Deskorolka elektryczna — jak powstała?

 

Deskorolka elektryczna powstała 11 lutego 2013 roku za sprawą chińskiego biznesmena Shane Chen’a. Mężczyzna właśnie tego dnia złożył w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o opatentowanie tegoż urządzenia, co nastąpiło 27 maja 2014 roku. Ciekawostką jest fakt, że biznesmen wcale nie miał zamiaru czekać na pozytywną decyzję urzędu. Jeszcze w 2013 roku ruszyła kampania, której celem miało być promowanie masowej produkcji deskorolki. Zorganizowano również zbiórkę na opatentowanie pomysłu, gdzie celem było 40 tysięcy dolarów. Ostatecznie udało się zebrać kwotę podwójną, co pozwoliło na wyprodukowanie pierwszych eko-deskorolek.

 

Pierwsza deskorolka elektryczna poruszała się z maksymalną prędkością 10 km/h, ładowała się 1 godzinę, a jej maksymalny zasięg wynosił 6,5 km. Rok później inna chińska firma wypuściła na rynek deskorolki, które pozwalały na poruszanie się pojazdem nawet do 20 km.

 

Deskorolka elektryczna — działanie

 

Najważniejszą kwestią, która pozwala deskorolce poruszać się w szybkim tempie są wbudowane akumulatory. Dzięki temu pojazd dostaje odpowiednią dawkę energii do dwóch silników, z czego każdy napędza jedno koło. Osoba, która chce jeździć deskorolką, musi stanąć na jej podejście, który składa się z dwóch charakterystycznych połączonych ze sobą elementów. Poruszanie się za pomocą deskorolki elektrycznej następuje po wykonaniu ustalonych pozycji ciała. Przykładowo aby wykonać skręt w lewo, należy pochylić prawą stopę i odwrotnie. Kierując obie stopy do przodu, umożliwiają jazdę prosto.

 

Deskorolka elektryczna została wyposażona również we wbudowany komputer pokładowy. Tego typu rozwiązanie odpowiada za utrzymanie równowagi, w czym pomaga również żyroskop oraz sensory.

 

Niektóre modele deskorolek elektrycznych posiadają dodatkowe gadżety, które mają urozmaicać jazdę. Są to m.in różnokolorowe światełka LED lub głośniki Bluetooth.

 

Deskorolka elektryczna — jak daleko pojedziemy?

 

Na rynku mamy dostępną szeroką ofertę deskorolek elektrycznych. W zależności od modelu, dają one różnorodne możliwości. To, jaki dystans będziemy mogli pokonać na tego typu pojeździe zależy nie tylko od poziomu naładowania akumulatora, ale również od terenu, stylu jazdy, a także rodzaju deskorolki.

 

Najbardziej wydajne modele pozwalają na przejechanie od 15 do 20 km.