73 143 41 55, 22 390 63 85

Warszawa, 02-295, Emaliowa 15

 

 

Rowery Elektryczne

This is text for criteria and it lists all of the search parameters
Wszystkie Deskorolki

Rowery Elektryczne

Rower elektryczny – wszystko co powinieneś wiedzieć przed jego zakupem

Rower elektryczny zwany również e-rowerem to rozwiązanie, które dostarcza zupełnie nowych emocji związanych z jazdą. Wbrew pozorom nie sposób porównać go z klasycznym dwukołowcem. Chociaż wydaje się, że to nowość, która w Polsce cieszy się niewielką popularnością, wystarczy przekroczyć granicę, by dostrzec go na ulicach. Jazda ze wspomaganiem elektrycznym dominuje w niemal każdej europejskiej stolicy – począwszy od Amsterdamu, poprzez Bratysławę, a skończywszy na Rzymie.

Dynamicznie rosnący trend na rowery elektryczne pozwala wywnioskować, że już niedługo całkowicie pożegnamy się z klasycznymi dwukołowcami. Zanim zdecydujemy się na zakup tej – jakby nie patrzeć – niezwykle praktycznej nowości, warto dowiedzieć się o niej coś więcej. Rower elektryczny winien być dopasowany do naszych potrzeb oraz stylu jazdy. Wyróżniamy cztery podstawowe modele „e-perełek”:

  • Trekkingowy e-rower – rower elektryczny, który przypadnie do gustu zwolennikom długich, dwukołowych wypraw. Odpowiednie wyposażenie – system oświetlenia, błotniki, napęd o szerokim zakresie i oczywiście doskonale zintegrowany napęd elektryczny – gwarantuje bezpieczną i wygodną jazdę. Model trekkingowy to „must have” każdego, kto preferuje aktywne spędzanie wolnego czasu.

  • Górski e-rower – górskie rowery elektryczne, których odpowiednikiem są klasyczne górskie dwukołowce, doskonale sprawdzą się na najtrudniejszych szlakach. Odpowiednio dobrany model zapewni nam całkowicie nowe wrażenia. Sytuacje, gdzie uciążliwe podjazdy spędzały nam sen z powiek staną się rzadkością. Górskie e-rozwiązania wyposażone zostały w całkowicie nowe funkcje usprawniające szaleństwo podczas szczególnie trudnych wypraw.

  • Miejski e-rower – obecnie najpopularniejsza opcja w zakresie rowerów elektrycznych. Miejskie rowery z napędem elektrycznym zapewnią nam komfort jazdy w granicach miasta. Rozwiązanie te dedykowane jest wszystkim tym, którzy mają dość komunikacji – nieustannie spóźniających się autobusów i zatłoczonych tramwajów. To produkt przeznaczony dla osób, którym codzienne stanie w korku nie przynosi większej satysfakcji. Miejski rower elektryczny doskonale sprawdzi na krótszych i średnich dystansach. Wygodny i komfortowy gwarantuje szybkie pokonywanie miejskich odcinków bez ewentualnej zadyszki.

  • Crossowy e-rower – nie sposób nie wspomnieć również o crossowym rowerze elektrycznym. Modele te łączą w sobie sportowy sznyt z klasyczną funkcjonalnością. Odpowiednio dobrane doskonale sprawdzą się w dużym mieście. W porównaniu do miejskiego e-roweru, dobrze sprawdzą się zarówno na utwardzonych jak i nieutwardzonych powierzchniach. Dodatkowo, charakteryzuje je pochylona pozycja podczas jazdy. Sprzęt crossowy w większym stopniu nastawiony jest na szybkość. Jeżeli w drodze do pracy zmuszeni jesteśmy pokonać leśną drogę, parkową alejkę czy ścieżkę między polami, ta opcja najlepiej przypadnie nam do gustu.

Poznaliśmy już podstawowy podział rowerów elektrycznych. Chociaż wszystkie e-rozwiązania łączy silnik i zasilanie akumulatorowe, nie sposób nie wspomnieć o zasadniczej różnicy: odmiennych typach wspomagania.

Wyróżniamy dwa typy rowerów elektrycznych:

  • Pedelec (Pedal Electric Cycle) – najpopularniejsze, a zarazem najpowszechniejsze rozwiązanie w zakresie e-rowerów. Rowery elektryczne typu Pedelec bazują na… pedałach. Mówiąc prościej, aby jechać, należy pedałować. Jako że do ich wykorzystywania nie potrzebujemy specjalnych uprawnień, ubezpieczeń, prawa jazdy czy tablic rejestracyjnych, ich zakup nie powinien stanowić większej trudności. Rowery te podlegają takim samym ograniczeniom co dwukołowce bez wspomagania, zaś silnik elektryczny zapewnia im wspomaganie do maksymalnej prędkości 25 km/h.

  • S-Pedelec (Seed Pedal Electric Cycle) – nieco mniej popularne, aczkolwiek znacznie bardziej pożądane rowery, których użytkowanie wymaga prawa jazdy, tablic rejestracyjnych oraz ubezpieczenia. Rowery elektryczne S-Pedelec traktowane są jako motorowery. To, co wyróżnia ich od wyżej wspomnianego typu to większa prędkość maksymalna. Silnik elektryczny zapewnia im wspomagania aż do 45 km/h.